گوشی موبایل
تور کیش
اخبار پزشکی سلامت
کافه بازار
پرده هوا چيست ؟ iranfoodex

iranfoodex


دستگاه پرده هوا عمدتا در بالاي درب نصب مي‌گردد. اين دستگاه به وسيله دميدن هوا با سرعت بالا در زماني كه درب باز است براي جدا كردن دو فضا از يكديگر و همچنين جلوگيري از ورود حشرات ، گرد و غبار و ديگر آلاينده‌ها موجود در هوا به محيط داخل مورد استفاده قرار مي‌گيرد. كاركرد اصلي پرده هوا در ايجاد پرده نامرئي از هواي فشرده در بالاي درب‌هاي ورودي ساختمان‌ها ، مجتمع‌ها ، تاسيسات ، كارخانجات،  سردخانه‌ها ، بيمارستان‌ها و … مي‌باشد تا ضمن ممانعت از ورود حشرات ، گرد و غبار ، عاملي در جهت جلوگيري از به هدر رفتن انرﮊي ( به صورت حرارت يا برودت ) گردد. به طور كلي پرده هوا براي چهار منظور طراحي و اجرا مي‌گردد.

1- جلوگيري از ورود گرد وغبار و خاك ، حشرات موذي ، دود ، بوهاي نامطبوع ، گاز و بخار هر نوع آلودگي محيطي از محل درب‌ها كه به شكلي در روند توليد و حفظ شرايط كنترل شده آن ايجاد مزاحمت نمايد. اين موضوع بوي‍ﮊه براي درب‌هايي كه در طول زمان كاري ، مجبور به باز بودن مي‌باشند اهميت بيشتري پيدا مي‌كند و به اين ترتيب با نصب پرده هوا قادر خواهيم بود كه عملا در موارد غير ضروري درب‌هاي فيزيكي را حذف كنيم و تردد پرسنل و جابجايي كالا با سهولت بيشتري انجام شود.

2- ايجاد يك پرده نامريي و جلوگيري كننده از تبادل حرارت بين دو محيط : نقش جداكننده پرده هوا مابين دو محيط سرد و گرم مزيت بسيار ارزشمندي در حفظ و كنترل اتلاف انرﮊي مي‌باشد. به وي‍ﮊه آنكه امروزه خنك و مطبوع نگاه داشتن هواي يك ساختمان ( كارخانه و اداره و … ) در فصل گرم و همچنين گرم نگاه داشتن آن در فصل سرد با صرف هزينه بسيار گزافي صورت مي‌گيرد و پرده هوا قادر است با راندمان بسيار مطلوبي مانع اين اتلاف گردد.

3- جلوگيري از ورود بادهاي غالب فصلي به داخل سالن‌ها با وجود باز بودن درب‌ها ، اين مزيت بخصوص در فصل‌هاي سرد سال كه با توجه سيستم تخليه هواي ساختمان فشار منفي وجود دارد امكان ممانعت از ورود باد قالب را به وجود مي‌آورد.

4- كنترل انتشار بو و گرد و غبار و هر نوع آلودگي ديگر در كل فضاي باز سالن توليد از طريق ايزوله كردن قسمت آلوده كننده با پرده هوا .

مزاياي پرده هوا :
• ذخيره نمودن انرژي در محيط داخل از طريق كنترل انتقال هوا

• بالا رفتن راندمان كار با توجه به جلوگيري از نفوذ بادهاي فصلي

• ارتقا سطح بهداشتي محيط با جلوگيري از ورود مگس و حشرات و ديگر آلاينده‌هاي موجود در هوا

• افزايش فضاي مورد استفاده در نزديكي درب‌ها

• جلوگيري از بسته شدن كريستال‌هاي يخ و برفك در اطراف درب و كف سردخانه

• به گردش درآمدن هوا و جلوگيري از قفل انرژي

نوشته شده در ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ساعت ۱۲:۴۱:۴۰ توسط iranfoodex| نظرات (0)

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]

آخرين مطالب
» ازخطرات نمك دريا چه مي دانيد
» ضد و نقيض‌ هاي صادرات تخم‌ مرغ
» شرينگ پك
» تاريخچه ي ساخت پرينتر ليزري سياه و سفيد
» فيلتر تصفيه هواي هپا
» دستگاه بوجاري حبوبات
» پرده هوا چيست ؟
» دستگاه بسته بندي پيلوپك
» قيمت دستگاه بسته بندي ساشه
» دستگاه پركن
Design By : Pars Skin