گوشی موبایل
تور کیش
اخبار پزشکی سلامت
کافه بازار
iranfoodex

iranfoodex


ويزگي هاي تكنيكي اين دستگاه موجب نصب و راه اندازي آسان آن به روي ان خطوط بسته بندي با توقف و پركن هاي اتوماتيك مواد غذايي و سيل دوار ماست، كنسروجات، مربا و ... مي شود همچنين در مواردي كه بسته بندي به صورت دستي انجام مي شود اين دستگاه قابليت استفاده به صورت دستي را نيز دارا مي باشد.
مزاياي  دستگاه: 
•قابليت نصب به صورت دستي واتوماتيك
•قابليت اتصال به انواع سنسور ، چشم الكترونيك ، ميكرو سوئيچ و پدال 
•قابليت نصب هد چاپگر بر روي خطوط بسته بندي و نقاله در وضعيت هاي عمودي ، افقي و زاويه دار 
•سهولت تعويض حروف چاپ كليشه و بالا بودن عمر آن 
•استحكام بالا و عمر طولاني دستگاه 

اندك بودن هزينه هاي نگهداري و تعميرات

كسب اطلاعات لازم درباره ي جت پرينتر


ادامه مطلب
نوشته شده در ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ساعت ۱۰:۳۹:۰۶ توسط iranfoodex| نظرات (0)

پرده هوا چيست؟


كاركرد اصلي دستگاه پرده هوا در ايجاد پرده اي نا مرئي از هواي فشرده در بالاي دربهاي ورودي ساختمانها، مجتمع ها، كارخانجات، سردخانه ها، بيمارستانهاو... مي باشد تا ضمن ممانعت از ورود حشرات و گردو غبار، عاملي در جهت جلوگيري از به هدر رفتن انرژي (به صورت حرارت يا برودت ) گردد. 
در جهان امروز پرده هوا با توجه به كاركردهاي متنوع خود در صنعت ، به عنوان آخرين راه حل براي كنترل موارد اشاره شده پيشنهاد مي گردد. 
اين دستگاه در مدلهاي اداري،تجاري و صنعتي و هواي گرم ساخته مي شود.و به طور كلي پرده هوا براي چهار منظور طراحي و اجرا مي گردد. 
•جلوگيري از ورود گرد و غبار و خاك، حشرات موذي، دود، بوهاي نامطبوع، گاز و بخار هر نوع آلودگي محيطي از محل دربها كه به شكلي در روند توليد و حفظ شرايط كنترل شده آن ايجاد مزاحمت نمايد. اين موضوع به ويژه براي درب هايي كه در طول زمان كاري، مجبور به باز بودن مي باشند اهميت بيشتري پيدا مي كند و به اين ترتيب با نصب پرده هوا قادر خواهيم بود كه عملا در موارد غير ضروري دربهاي فيزيكي را حذف نماييم و تردد پرسنل و جابه جايي كالا را با سهولت بيشتري انجام دهيم.
•جلوگيري از تبادل حرارت بين دو محيط با ايجاد يك پرده نامرئي از جنس هوا، نقش جدا كننده بين دو محيط سرد و گرم را ايفا مي نمايد، و در حفظ و كنترل اتلاف انرژي بسيار موثر مي باشد.به ويژه آنكه امروزه خنك و مطبوع نگاه داشتن هواي يك ساختمان (كارخانه و اداره و فروشگاه ...) در فصل گرم و همچنين گرم نگه داشتن آن درفصل سرد با صرف هزينه گزافي صورت مي گيرد،
•جلوگيري از ورود بادهاي غالب فصلي به داخل سالن ها با وجود باز بودن دربها.( با در نظر گرفتن استانداردهاي تعريف شده موجود)
•كنترل انتشار بو ،گرد و غبار و هر نوع آلودگي ديگر در كل فضاي باز سالن توليد از طريق ايزوله كردن قسمت آلوده كننده با پرده هوا 

موارد استفاده: كارخانجات مواد غذايي، فرآورده هاي لبني، داروئي، پروتيني،كشتارگاه ها، سرد خانه ها و گرم خانه هاو....
•كارخانجات خودرو سازي و صنايع وابسته، صنايع سبك و سنگين 
•فروشگاههاي زنجيره اي، مراكز خريد، فروشگاههاي مواد غذايي 
•رستورانها، آشپزخانه، كترينگ ها، هتلها، ساختمانهاي اداري و مسكوني، شعب بانك و بيمه، موزه ها 
•بيمارستانها و درمانگاهها، داروخانه ها ترمينالهاي حمل و نقل فرودگاهي، راه آهن و مترو 

كسب اطلاعات لازم دربارهپرده هوا


ادامه مطلب
نوشته شده در ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ساعت ۱۰:۰۸:۱۹ توسط iranfoodex| نظرات (0)


1- آپارات پخت I

۲- آپارات پخت II

۳- آپارات پخت III

آپارات پخت I :

شربت غليظ را وارد آپارات پخت I كرده تا شربت بجوشد و به فوق اشباع برسد و بعد پودر شكر را اضافه نموده و در مرحله بعد شير تخليه را باز نموده و پخت را تخليه نموده و وارد رفريژرانت كرده كه در واقع سرد كننده است و در عمل كريستال ها را حرارتش را كم كرده و در حقيقت ادامه كريستاليزاسيون است و بخشي ديگر از كريستال ها در اين مرحله تشكيل شده. درجه حرارت پخت 80- 75 درجه سانتيگراد است و در رفريژرانت دما را به 45-40 درجه سانتيگراد رسانده مي شود.

رفريژرانت يك مخزن مكعب مستطيل است كه در آن همزني وجود دارد كه به طور يكنواخت شربت را سرد مي نمايد و با سرعت مشخصي مي چرخد، چون اگر سرعت چرخش زياد باشد كريستال ها حل مي شوند. و بعداز رفريژرانت شكرها وارد سانتريفوژ شده.

سانتريفوژ:

يك سبد توري شكل است كه پخت داخل آن ريخته شده و از اين توري ها به علت سرعت زياد پس آب خارج شده و شكر روي توري باقي مي ماند و بدان پس آب ضعيف گويند. كريستال روي توري با آب شسته مي شوند تا رنگي كه روي سطح كريستال هاست از بين برود و بعداز شستشو با آب از نازل بخار استفاده كرده تا اگر آبي بر روي سطح كريستال ها مانده خارج شود و به آبي كه بر روي كريستال ها ريخته مي شود و از توري خارج مي شود، پس آب قوي گويند زيرا مقداري از كريستال را در خود حل مي نمايد و در صد خلوص بالايي دارد. بعداز بخار زدن دستگاه را خاموش كرده و از دريچه زير سانتريفوژ شكرها خارج مي شوند. شكري كه از آپارات I حاصل شده است، شكر درجه 1 است و اين شكر را وارد خشك كن كرده و رطوبت آن را كم كرده و بعد دسته بندي و به انبار فرستاده و اگر به خواهيم از اين شكر قند تهيه كنيم وارد حل كن شكر كرده و بدان آب اضافه نموده و از آن محلولي تهيه مي شود كه Bx=60 و كلرس I نام دارد و اين محلول را وارد قند سازي نموده.

آپارات II

تمام شكر به كريستال تبديل نشده و در پس آب مقدار زيادي شكر داريم و اين پس آب ضعيف را به عنوان خوراك در آپارات پخت II وارد مي كنيم. كه از لحاظ شكل و نحوه كار با آپارات I يكسان است و دوباره مواد را حرارت داده و بعد به رفريژرانت برده و خنك نموده وبه سانتريفوژ انتقال داده و دوباره پس آب و شكري، به دست آمده كه بدان شكر درجه 2 مي گوييم كه زردرنگ است و بايد درصد خلوص آن را بالا ببريم و شكر را به ظرف شكر حل كن فرستاده و با آب حل نموده و محلولي با Bx=60 كه به نام كلرس II است. اين محلول را از صافي عبور داده و دوباره وارد آپارات پخت I نموده و مراحل را ادامه داده تا شكر درجه 1 حاصل شود.

آپارات III

در كريستال آپارات II هم يك مقددار پس آب داريم كه شكر حل شده درآن است بنابراين پس آب II را به عنوان خوراك به پخت III فرستاده و در اين پخت شكري به دست آمده كه كاملا قهوه اي است و خلوص آن بسيار پايين است و بدان شكر درجه 3 گويند.

پس آب به دست آمده از سانتريفوژ III ملاس است و ديگر كريستاليزاسيون را بر روي آن انجام نداده چون مقرون به صرفه نيست و از روش هاي ديگر استفاده نموده .

كسب اطلاعات لازم درباره خط توليد قند


ادامه مطلب
نوشته شده در ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ساعت ۰۳:۳۸:۳۵ توسط iranfoodex| نظرات (0)

روغن هاي حاصل در روش گرم قابليت مصرف را بطور مستقيم ندارند و پايه طبيعي و خلقي آنها تخريب شده
مضافا از نقطه نظر علمي:

١- روغن ها داراي رنگ دانه هاي تيره حاصل از گرما دهي و يا گرماي حاصل در روش روغن گيري گرم هستند.

٢- ماهيت روغن ها بهم ريخته – و گاهي ميزان ترانس روغن ها دگرگون و يا افزايش پيدا كرده است.

٣- سمومي مثل گليكوزيلانات و اروسيك اسيد و يا گسيپول بسته به گونه دانه روغني مصرف شده در روغن هاي روغن گيري شده به روش گرم قابل مشاهده هستند.

۴- سازگاري طبيعي روغن هاي حاصل در روش روغن گيري گرم و حسب مصرف در خوراك انساني بشدت آسيب ديده اند و بطور كلي ويتامين هاي محلول در روغن از بين رفته است و روش گرم هرگز نميتواند جوابي براي موارد مصرفي اي همچون دارو و موارد بهداشتي حسب مصرف روغنها داشته باشد.

گرچه كه حاميان روش روغن گيري گرم براي چاره اين كار پالايش شيميايي را تجويز و اعمال مي نمايند اما حقيقتا بازگشت حالت طبيعي روغن و في الواقع ماهيت اصلي روغن، امري محال و ممتنع است و روغن هاي طريق روغن گيري گرم بعد از تصفيه اينگونه وصف مي شوند كه چشم و زبان و بيني را فريب ميدهند!

بعد محاسبات اقتصادي و كيفيت آن كه از حدود ۵٠ سال قبل بنيان گذاشته شد، كه باعث ايجاد نشانه مخرب بر سلامت و ظهور امراض و بيماري هاي عروق و قلبي، بيحالي و نبود انرژي، سرطان سينه در خانمها، ناباروري نسلي و غيره شده است و در پي آن مملكت ها و دولت ها را ناچار به واردات دارو هاي قيمتي ضد سرطانها و بيماري هاي ايجاد شده من جمله ام اس رايج كرده است. روش روغن گيري Cold- Pressing طريق مذكور از همان دانه هاي روغني تميز شده در روش روغن گيري Hot-Pressing بدون هيگونه عمل آوري انجام مي شود. دانه ها سرد وارد اكسترودر شده و كليه عمليات لازم در اكسترودر محاسبه شده و كنترل هاي لازمه از قبيل خود گرمايشي بتوسط دستگاه انجام مي شود.

كسب اطلاعات لازم درباره ي دستگاه روغن گيري
دستگاه روغن گيري صنعتي
دستگاه روغن گيري خانگي
 


ادامه مطلب
نوشته شده در ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ساعت ۰۲:۳۷:۲۷ توسط iranfoodex| نظرات (0)

فروش قيمت دستگاه شرينك پك شيرينگ پك | SHRINK PACK
فروش قيمت دستگاه شرينك پك شيرينگ پك
فروش قيمت دستگاه شرينك پك شيرينگ پك

دستگاه شرينك پك :
از دستگاه شرينك پك براي بسته‌بندي محصولات و كالاهاي مختلف غذايي، صنعتي و … استفاده مي‌شود،نحوه‌ي كار اين دستگاه به اينگونه مي‌باشد كه كالاي مورد نظر داخل دستگاه قرار مي‌گيرد، فيلم شرينك به وسيله‌ي تنفك حرارتي يا تونل حرارتي گرم مي‌شود. هنگامي كه دماي فيلم به حد خاصي مي‌رسد از يك يا دو طرف كشيده مي‌شود و قسمت‌هايي كه بايد به هم چسبانده شوند ذوب شده و به هم پرس مي‌گردند. نهايتا پس از فرآيند خنك‌سازي عمليات شرينك به پايان مي‌رسد.

به طور كلي دو مدل دستگاه شيرينگ پك وجود دارد: دستگاه شرينك پك كابيني و دستگاه شرينك پك تونلي

دستگاه شرينك (شيرينگ) اتوماتيكدستگاه شرينك (شيرينگ) اتوماتيك
دستگاه دوخت و برش ال
دستگاه شرينك (شيرينگ) تونلي
دستگاه شرينك (شيرينگ) كابيني

دستگاه شرينك (شيرينگ) تونلي
دستگاه شرينك (شيرينگ) اتوماتيك
دستگاه شرينك اتوماتيك
دستگاه شرينك (شيرينگ) كابيني "كاموايردار"

دستگاه شرينك پك كابيني :
دستگاه بسته بندي شيرينگ از جمله دستگاهاي روز صنعت بسته بندي مي‌باشد كه بسته بندي بسيار ارزان با قابليت هاي بسيار بالا از جمله تازه نگاه داشتن محصول ، حفاظت در برابر آب و رطوبت ، برقي و چشم نوازي محصول را به مصرف كنند ميدهد.

از دستگاه شيرينگ پك كابيني براي مواردي كه نياز به حرارت دادن مجدد دارند استفاده مي‌گردد به اينگونه كه المنت حرارتي مانند لبه‌ي يك در روي فيلم شرينك قرار گرفته و عمليات ذوب و چسباندن را انجام مي‌گيرد. پك بندي‌هاي كه با فيلم‌هاي پلي‌پروفين انجام مي‌گيرداز جمله موارد استفاده از اين مدل دستگاه‌ها مي‌باشد.

اين دستگاه به دليل قيمت مناسب و سهولت استفاده تدول زيادي در صنعت بسته بندي پيدا كرده است.

به موجب اينكه اين دستگاه حتا با برق خانگي هم قابل استفاده است مي‌توان از آن در كار گاه ها و مجموعه هاي كوچك هم استفاده كرد.

بازرگاني گستران مفتخر است كه با ارايه اين دستگاه تحولي‌ نوين در صنعت بسته بندي كشور عزيزمان ايجاد كرده است.

دستگاه شيرينگ پك كابيني كاربرد هاي بسياري در صنعت بسته بندي مواد غذايي ، صنعتي ، آرايشي‌ و بهداشتي و شيميائي دارد.

كسب اطلاعات لازم در مورددستگاه شرينك

شرينگ پك
شرينك پك


ادامه مطلب
نوشته شده در ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ساعت ۰۸:۵۶:۴۶ توسط iranfoodex| نظرات (1)

جايگاه بسته بندي در بازاريابي

هر مدير يا كارشناس بازاريابي يا فردي كه بخواهدبهنحوي در مورد يك بنگاه و توليدات آن مطالعه نمايد، ناگزير از مطالعه و بررسي روشهاو انواع بسته بندي توليدات آن بنگاه است و اين بررسي بايد در دو زمينه حفاظتي و اطلاعرسانيانجام شود.

يكي از موارد مهم در بررسيهاي مربوط به كالا، شكل،رنگ، طرح و بسته بندي است و اين اجزا در تركيب با يكديگر شكل ظاهري كالا را بهگونهايكه در برابر مصرفكننده جلوهگر شود، تشكيل ميدهند

تصميمگيري در مورد بسته بندي تا آنجا كه به حملو نقل كالا و حفظ سلامت آن مربوط ميشود، با مديران توليد و بازاريابي و بالاخص با مديرتوليد است و تا آنجا كه به اطلاعرساني و ايجاد انگيزه فروش ارتباط پيدا ميكند، با مديربازاريابي است. بديهي است هماهنگي مدير بازاريابي با ساير مديران در هر زمينهاي ازجمله بسته بندي ميتواند در صحت تصميمات اتخاذ شده و منطقي بودن آنها مؤثر باشد


پيشتر، تصميمات مربوط به بسته بندي كالا، اكثراتحت تأثير هزينه و عوامل توليد قرار داشتهاند و اولين و اساسيترين وظيفه بسته بندينيز نگهداري و حفاظت از كالا بوده است. ولي امروزه، عوامل بسياري باعث شده است بستهبندي بهصورت يكي از ابزارهاي بااهميت بازاريابي درآيد. رشد پديده سلف سرويس بدان معناستكه بسته بندي بايد وظايف زيادي را بر عهده گيرد. اين وظايف عبارت از جلب توجه و توضيحدرباره كالا و فروش است. افزايش رفاه مصرفكننده نيز بدين معنا است كه مصرفكنندگان برايراحتي و آسايش خود، براي ظاهر و قابليت اعتماد، اطمينان و اعتبار بهتر بسته بندي، حاضرندمبلغي را اضافه پرداخت كنند

كسب اطلاعات لازم در مورد دستگاه وكيوم سيل


ادامه مطلب
نوشته شده در ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ساعت ۰۸:۲۴:۰۵ توسط iranfoodex| نظرات (0)

بوجاري عبارت است از عملي كه طي آن دانه‌هاي انواع غلات شامل گندم، جو و يا برنج از پوست و ساقه آن جدا مي‌شوند .همچنين در حين اين عمليات  انواع بذر علفهاي هرز، اسپر حشرات و انواع آفتها از آنها زدوده ميگردد.

قديمي ترين روش بوجاري باد دادن خرمن كوبيده شده است كه كشاورز بكمك چنگك يا وسيله ديگر محصول را در مقابل باد پراكنده ميكند تا از سبوس جدا  شود.

به دستگاهي كه اين عمل را انجام مي‌دهد نيز بوجاري گفته مي‌شود . اساس كار دستگاه بر دو قسمت است

  1. پراكنده سازي با فن باد بر اساس وزن
  2. سرند(الك) نمودن بر اساس ابعاد دانه
  3. كسب اطلاعات لازم درباره ي دستگاه بوجاري


ادامه مطلب
نوشته شده در ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ساعت ۰۴:۳۰:۱۸ توسط iranfoodex| نظرات (0)

انواع جت پرينت‌هاي صنعتي و دستي

انواع پرينتر صنعتي توانايي چاپ همزمان و اتوماتيك تاريخ توليد، تاريخ انقضاء، شيفت كاري، ساعت توليد، انواع باركد دو بعدي QR-CODE و ميله‌اي، لوگو و آرم استاندارد و ديگر موارد مورد نياز براي چاپ بر روي تمامي محصولات را دارند. اين پرينترهاي صنعتي بر اساس پارمترهاي مختلف از قبيل تكنولوژي به كار برده شده در آنها، اندازه و وزن و ابعاد، كاربري صنعتي با تيراژ بالا و كاربري دستي تيراژ پائين، قيمت دستگاه، وزن فونت قابل چاپ توسط دستگاه (ريزنگار و درشت نگار)، تعداد خطوط قابل چاپ همزمان، مارك و برند دستگاه، و پارامترهاي ديگر ، مورد دسته بندي قرار ميگيرند.

 

انواع تكنولوژي جت پرينت هاي صنعتي و پرتابل

3 تكنولوژي DOD , CIJ , TIJ اساس توليد پرينترهاي جت امروزي مي‌باشند. هركدام از اين تكنولوژي‌ها مزايا، معايب و كاربردهايي دارند. توليد كنندگان مي‌توانند بر حسب نوع محصول ، تيراژ ، سرعت خط توليد و بودجه در نظر گرفته شده خود ، پرينتري با يكي از اين تكنولوژي‌ها انتخاب نمايند، ولي بايد با توجه به نوع محصول توليدي خود بهترين انتخاب را براي خريد دستگاه جت پرينت خود انجام بدهند تا در آينده كمترين مشكل را در استفاده و خدمات پس از فروش داشته باشند.

كسب اطلاعات لازم در مورد جت پرينتر

 


ادامه مطلب
نوشته شده در ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ساعت ۰۴:۱۰:۵۶ توسط iranfoodex| نظرات (0)

پرده هوا : 

دستگاه پرده هوا وسيله اي است كه عمدتا برفراز درب نصب مي‌گردد . اين دستگاه توسط دميدن هوا با سرعت بالا در زمانيكه درب گشوده است براي مستقل كردن دو محيط از يكديگر و همينطور توقف از ورود حشره‌ها و گردو غبار و ديگر آلاينده هاي جانور در هوا به محفظه درون مورد استعمال قرار مي‌گيرد . 

كارايي پرده هوا 

مزيت هاي به كارگيري از دستگاه پرده هوا : 

با دقت به اهميت روز افزون بحث انرژي و هزينه اي كه در قبال اتلاف انرژي از دست مي رود مطرح ترين مزيت استفاده از پرده هوا جلوگيري از اتلاف انرژي و به طبع آن كم شدن هزينه ها هست . 

از مزاياي ديگر استفاده از پرده هوا ميتوان به موارد زير اشاره نمود : 

ذخيره نمودن انرژي در محيط داخل از روش كنترل انتقال هوا 
بالا رفتن بازده كار با توجه به جلوگيري از نفوذ بادهاي فصلي 
ارتقا تراز بهداشتي دور و اطراف با توقف از ورود مگس و حشره‌ها و ديگر آلاينده هاي مو جود در هوا 
ارتقا فضاي مورد استفاده در حوالي دربها 
توقف از مسدود شدن كريستالهاي يخ و برفك در نزديكي درب و كف يخچال فريزر 
به گردش درآمدن هوا و توقف از قفل انرژي 

اشكال مدلهاي دستگاه پرده هوا : 

عمدتا پرده هوا در 2 دسته اداري – تجاري و صنعتي ايجاد و عرضه ميگردد . 
مدلهاي اداري – تجاري داراي مزيتهايي همچون ظاهر قشنگ و اشغال فضاي كمتر ( در مقايسه با دستگاه هاي صنعتي ) و صداي كم و مصرف برق زير مي باشد و همينطور قابليت تجهيز به كويل آب گرم و هيتر برقي را هم دارا مي‌باشد . 
مدلهاي صنعتي دستگاه پرده هوا هم با توجه به طول و پهنا درب و همين طور نوع كاربرد آن دربرگيرنده مدلهاي متفاوت با فشار باد و حجم هواي متناسب پباده سازي ايجاد و عرضه ميگردد . 

نكات كليدي در حفظ پرده هوا : 

1 ) از نصب دستگاه در مكانهايي كه امكان ورود آب به درون دستگاه و موتور آن موجود است دوري فرماييد . 
2 ) گرد و غبار و آلودگي هوا ميتواند به مرور زمان موجب برهم خوردن بالانس و نامتوازن شدن پروانه ها شده و محور موتور را از مرحله بيرون كرده و موجب لرزش و در نهايت شكستن پروانه يا اين كه سوختن موتور گردد . به همين منظور سرويس دوره اي دستگاه ضروري است . 
3 ) در دستگاه هايي كه مجهز به ميكروسوئيچ مي باشد در زمانهاي پر رفت وآمد خوبتر است دستگاه از شرايط خود كار بيرون شده و دايم كار شود . 
4 ) از بنزين يا اين كه تينر و يا اين كه بقيه مواد شيميايي براي پاك كردن دستگاه استفاده نكنيد . 
براي كسب اطلاعات لازم در مورد دستگاه پرده هوا به ايران فودكس مراجعه كنيد

ادامه مطلب
نوشته شده در ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ساعت ۰۳:۰۴:۳۳ توسط iranfoodex| نظرات (0)

پرده هوا : 

دستگاه پرده هوا وسيله اي است كه عمدتا برفراز درب نصب مي‌گردد . اين دستگاه توسط دميدن هوا با سرعت بالا در زمانيكه درب گشوده است براي مستقل كردن دو محيط از يكديگر و همينطور توقف از ورود حشره‌ها و گردو غبار و ديگر آلاينده هاي جانور در هوا به محفظه درون مورد استعمال قرار مي‌گيرد . 

كارايي پرده هوا 

مزيت هاي به كارگيري از دستگاه پرده هوا : 

با دقت به اهميت روز افزون بحث انرژي و هزينه اي كه در قبال اتلاف انرژي از دست مي رود مطرح ترين مزيت استفاده از پرده هوا جلوگيري از اتلاف انرژي و به طبع آن كم شدن هزينه ها هست . 

از مزاياي ديگر استفاده از پرده هوا ميتوان به موارد زير اشاره نمود : 

ذخيره نمودن انرژي در محيط داخل از روش كنترل انتقال هوا 
بالا رفتن بازده كار با توجه به جلوگيري از نفوذ بادهاي فصلي 
ارتقا تراز بهداشتي دور و اطراف با توقف از ورود مگس و حشره‌ها و ديگر آلاينده هاي مو جود در هوا 
ارتقا فضاي مورد استفاده در حوالي دربها 
توقف از مسدود شدن كريستالهاي يخ و برفك در نزديكي درب و كف يخچال فريزر 
به گردش درآمدن هوا و توقف از قفل انرژي 

اشكال مدلهاي دستگاه پرده هوا : 

عمدتا پرده هوا در 2 دسته اداري – تجاري و صنعتي ايجاد و عرضه ميگردد . 
مدلهاي اداري – تجاري داراي مزيتهايي همچون ظاهر قشنگ و اشغال فضاي كمتر ( در مقايسه با دستگاه هاي صنعتي ) و صداي كم و مصرف برق زير مي باشد و همينطور قابليت تجهيز به كويل آب گرم و هيتر برقي را هم دارا مي‌باشد . 
مدلهاي صنعتي دستگاه پرده هوا هم با توجه به طول و پهنا درب و همين طور نوع كاربرد آن دربرگيرنده مدلهاي متفاوت با فشار باد و حجم هواي متناسب پباده سازي ايجاد و عرضه ميگردد . 

نكات كليدي در حفظ پرده هوا : 

1 ) از نصب دستگاه در مكانهايي كه امكان ورود آب به درون دستگاه و موتور آن موجود است دوري فرماييد . 
2 ) گرد و غبار و آلودگي هوا ميتواند به مرور زمان موجب برهم خوردن بالانس و نامتوازن شدن پروانه ها شده و محور موتور را از مرحله بيرون كرده و موجب لرزش و در نهايت شكستن پروانه يا اين كه سوختن موتور گردد . به همين منظور سرويس دوره اي دستگاه ضروري است . 
3 ) در دستگاه هايي كه مجهز به ميكروسوئيچ مي باشد در زمانهاي پر رفت وآمد خوبتر است دستگاه از شرايط خود كار بيرون شده و دايم كار شود . 
4 ) از بنزين يا اين كه تينر و يا اين كه بقيه مواد شيميايي براي پاك كردن دستگاه استفاده نكنيد . 
براي كسب اطلاعات لازم در مورد دستگاه پرده هوا به ايران فودكس مراجعه كنيد

ادامه مطلب
نوشته شده در ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ساعت ۰۳:۰۴:۲۹ توسط iranfoodex| نظرات (0)

[ ۱ ][ ۲ ]

آخرين مطالب
» ازخطرات نمك دريا چه مي دانيد
» ضد و نقيض‌ هاي صادرات تخم‌ مرغ
» شرينگ پك
» تاريخچه ي ساخت پرينتر ليزري سياه و سفيد
» فيلتر تصفيه هواي هپا
» دستگاه بوجاري حبوبات
» پرده هوا چيست ؟
» دستگاه بسته بندي پيلوپك
» قيمت دستگاه بسته بندي ساشه
» دستگاه پركن
Design By : Pars Skin